Latviški radijo aparatai

VEF Super B 306

VEF Super B 306 yra vienas iš gražiausių latvių dizainerio A.Irbičio kūrinių. Baterinė 3 diapazonų 3 radijo lempų radija turi madingą 1939 metams būdingą išvaizdą ir gerus techninius parametrus.

VEFAR

Daug aktyvesni radijo versle buvo kaimynai latviai su savo galingu VEF’u. Tai sudarė sąlygas kaimynams turėti 3 kartus didesnį radijo aparatų tinklą negu Lietuvoje. Tai ypač jaučiasi pasienio regionuose. Tipiška tų laikų latviška radija yra 1939 metais surinkta VEFAR 2BD/39. Tai paprasta dviejų lempų baterinė geros išvaizdos pigi radija.

VEF Super M 507

Iš elektros tinklo maitinamas 1939 metų gamybos 3 diapazonų VEF Super M507 1959 metais pritaikytas rusiškoms radijo lempoms.

VEF Super B 417

Mūsų kraštuose populiarus buvo VEF Super B 417, baterinis 4 radijo lempų radijo imtuvas.

VEFAR-2

To meto latviškoms radijoms būdingą išvaizdą turi keleriais metais senesnė 3 lempų VEFAR-2LMD/37. Šiai radijai pasisekė išlikti sveikai, nes atidirbusios savo laiką radijo lempos pokario metais buvo pakeistos rusiškomis. Už radijo aparato laikymą buvo mokamas nemažas mėnesinis mokestis, o šiam bateriniam 3 diapazonų VEF’ui jis buvo mažesnis, todėl tokio tipo radijos buvo daugiau paplitusios kaime. Ši radija priklausė Latvijoje pasienyje gyvenančiai lietuvių šeimai.

Leibovic

LEIBOVIC

1940 metų gamybos latviška TM 653/2 yra viena iš nedaugelio išlikusių Leibovico radijų.