Vakarų Europoje pagamintos radijos

KOCH & STERZEL

Į šią nežinomą radiją labiausiai panaši yra 1928 metų KOCH & STERZEL ER442. Jo aliumininis šasi jau buvo atsidūręs metalo supirktuvėje. Radiją gaminusios dirbtuvės jau nebėra, o kodėl, galime tik įsivaizduoti. Radijo stoties ieškoti buvo visai nelengva, reikėjo judinti ričių ryšio svirtį, sukant 3 kondensatorių rankenėles. Komforto tikrai nebuvo.

Sachsenwerk Olympia 397 B

Karo metų laikų Sachsenwerk Olympia 397 B buvo naudojamas Juodupės miestelyje.

SABA 348 WLK

1937 metais surinkta 3 diapazonų SABA 348 WLK nelabai skiriasi nuo savo pirmtakų. Bene 20 kg. sverianti tinklinė radija turi 5 radijo lempas ir įspūdingus gabaritus. Didelė dėžė, didelis garsiakalbis ir skalė – viskas pagal to meto mados reikalavimus. Radija buvo naudojama Rokiškio mieste.

Telefunken Super 776 GWK

Telefunken Super 776 GWK modelio aukštos klasės imtuvas tikrai retas mūsų apylinkėse. 1938 metų 6 radijo lempų imtuvas buvo naudojamas priemiestyje.

GRAETZ

GRAETZ – ši radija yra viena iš šios firmos, pradėjusios nuo žibalinių lempų termoelementų iki šiuolaikinių mobiliųjų, gaminys. SUPER 48 GW yra 6 radijo lempų radija su optine derinimo akimi, pagaminta 1938 metais. Universaliam maitinimo tinklui pritaikytas imtuvas buvo gaminamas Berlyne. Didelė skalė, kompaktiška konstrukcija, gerai atliktas montažas yra šios radijos privalumai. Į Lietuvą šis aparatas pakliuvo karo pabaigoje.